Geri İade Koşulları

İade işlemleri Tüketiciyi Koruma Kanunu’na göre yapılmaktadır. Satılan ürünler teslim edildikten (7) gün içerisinde iade alınabilir .

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

Genel şartlar:

* Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
* Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.
* İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
* Yukarı sayılan hallerin oluşması durumunda (Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi) ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
* İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde ulaşım masrafı müşteri tarafından ödenecektir.
* İadesi yapılacak olan ürünler, tarafınıza bildirilecek kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde ulaşım masrafı tarafımızca karşılanacaktır. Aksi taktirde ulaşım masrafı müşterimize aittir.

 

* Hasarlı ve değişecek ürünler, firmamıza ulaştıktan sonra üç (3) işgünü içerisinde işleme alınırlar.

İşlem sırası aşağıda belirtilmiştir.

1. İade ürünler teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.
2. Ürünle ilgili hata tespit edilir.
3. Üretici firmadan gelen bilgilere göre müşteriye haber verilir. (e-posta ile)

Bu işlemler, iadenin edilen ürünün tarafımıza ulaşmasından itibaren en geç 15 gün içerisinde sonuçlandırılıp, müşteriye haber verilir.